1.    
  2.     Чим державний нотаріус відрізняється від приватного

Чим державний нотаріус відрізняється від приватного

Нотаріуси – є частиною правової системи і вирішують питання, пов’язані з правом власності, спадкування та передачі майна іншим особам. Існують як державні, так і приватні нотаріуси, про відмінності між якими мова і піде в цій статті.

Але для початку скажемо пару слів про подібність. Важливо розуміти, що діяльність тих і інших регламентується одними і тими ж законодавчими актами, так і повноваження таких фахівців, незалежно від місця їх роботи, однакові. Крім того, навіть особа, що займається приватною практикою, не звільняється від постійного контролю з боку держави.

Переваги приватного нотаріуса

Ми спробуємо порівняти двох фахівців з найбільш важливих для кожного з нас параметрами і виявити переваги звернення в приватні контори – нижче мова піде саме про них.

Навіть у приватній конторі ціноутворення регулюється законами. А ось швидкість обслуговування і відсутність черг – є явними перевагами, про які просто необхідно згадати. Крім того, вам будуть гарантовані індивідуальний підхід і більш уважне ставлення до ситуації. В обов’язковому порядку фахівець надасть повну консультаційну допомогу, а також озвучить перелік необхідних документів і розповість безпосередньо про процес проведення тієї чи іншої юридичної процедури.

У загальному сенсі приватний нотаріус є бізнесменом, що позначається і на його політику щодо клієнтів. Йому важливо завоювати довіру і видати в кінцевому підсумку хороший результат, щоб наступного разу ви повернулися саме в його контору. Сьогодні конкуренція в цьому сегменті досить висока, тому даний теза стає особливо актуальним.

Відсутність черг значно економить такий ресурс, як час, що повністю компенсує мінімальну переплату, яка може мати місце в порівнянні з державними установами. На вартість впливають виїзд на дім та інші фактори, ознайомитися з якими ви можете на даному сайті – як, втім, і з фіксованими тарифами на надані послуги.

Зверніть увагу, що для певної категорії осіб, коло яких чітко прописано в законодавстві, можуть діяти пільгові ціни на нотаріальні послуги. Для цього вам необхідно надати в контору документи, що підтверджують даний факт.

Відповідальність за скоєння незаконних дій

Серед приватних осіб набагато частіше можна зустріти висококласних і, що важливо, чесних юристів. Зумовлено це принаймні двома факторами:

По-перше, будь-який нотаріус повинен мати ліцензію на здійснення діяльності, що підтверджує наявність у нього відповідної освіти та чистоту перед законом.

По-друге, приватний юрист самостійно несе відповідальність, в тому числі і матеріальну, у разі порушення ним закону. Погодьтеся, рідко хто захоче ризикувати своїм ім’ям заради чужої вигоди.

Написати коментар