1.    
  2.     Купівля-продаж квартири: хто оплачує нотаріуса

Купівля-продаж квартири: хто оплачує нотаріуса

Чим займається нотаріус?

Ось уже чотири роки в Україні необхідно фіксувати зміну власника нерухомості в Системі державної реєстраційної служби. І це практично пряма відповідь на питання «Навіщо потрібен нотаріус?»

Суть досить проста: нотаріус перевіряє всі документи продавця квартири, документи покупця, що засвідчують його особистість. Крім того, перед посвідченням правочину нотаріус здійснює перевірку на наявність арештів, податкових обтяжень, іпотек. А також позначає в договорі порядок виписки мешканців, передачі ключів і, якщо не був проведений повний розрахунок в день покупки, то порядок розрахунку.

На підставі перевірки нотаріус фіксує в реєстраційній службі інформацію про зміну власника житлової нерухомості та перехід права володіння.

Ця послуга доступна як в держорганах, так і у приватних нотаріусів. Останні, щоправда, користуються при купівлі квартири куди більшим попитом.

Хто оплачує послуги нотаріуса?

Купівля-продаж квартири: хто оплачує нотаріусаУ більшості випадків послуги нотаріуса оплачуються покупцем і продавцем у рівній частці. Це пов’язано з тим, що нотаріальне засвідчення необхідно обом сторонам.

Вартість послуг визначається нотаріусом індивідуально, що залежить від різних критеріїв. Деякі нотаріуси вимагають за оформлення угоди купівлі або продажу квартири рівнозначну суму державного мита. Це 1% від загальної суми угоди. Але оскільки ЗУ «ПРО нотаріат» не регулює питання ціни послуг нотаріуса, то вартість оформлення може досягати і всіх 15%

Необхідні документи для посвідчення договору:

  • Довідка форми А3 з Жеку про прописаних мешканців у квартирі;
  • Документи про відсутність заборгованості по комунальних платежах;
  • Нотаріально завірений дозвіл чоловіка/дружини продавця та покупця;
  • Експертна грошова оцінка нерухомості;
  • Правовстановлюючі документи на об’єкт відчуження;
  • Документи, що посвідчують особу;
  • Виписка з реєстру прав власності на нерухоме майно. Цей документ не є обов’язковим, але корисний для покупця.

Написати коментар