1.    
  2.     Особливості оформлення довіреності у нотаріуса

Особливості оформлення довіреності у нотаріуса

За допомогою довіреності можна довірити проведення процедур реєстрації, оформлення документів та інших правових питань.
Довіреність – дуже корисний в правовій практиці документ, за допомогою якого можна спростити розв’язання різних юридичних питань за рахунок делегування деяких своїх функцій уповноваженим особам.

За допомогою довіреності можна довірити проведення процедур реєстрації, оформлення різних документів і вирішення інших правових питань. Розглянемо детальніше особливості процедури оформлення довіреностей.

Основні етапи оформлення довіреності

У першу чергу потрібно визначитися з тим, для яких саме цілей вимагається папір. Умовно поділяють генеральні і спеціалізовані довіреності. Перші дають довіреній особі найширші можливості, в той час як другі забезпечують лише певні повноваження, достатні для вирішення деяких питань.

Особливості оформлення довіреності у нотаріусаЯк правило, оформлення довіреності у нотаріуса починається з визначення мети, для якої потрібен цей документ. Найчастіше у фахівців є всі необхідні шаблони, і досить просто вказати, що саме людина повинна отримати можливість зробити від імені заявника, щоб нотаріус запропонував оптимальний, юридично вивірений текст.
Слід враховувати, що деякі види юридичних дій не можуть виконуватися за дорученням. Тому, якщо ви намагаєтеся доручити довіреній особі подібну дію, нотаріус вас попередить, що це незаконно.
Далі необхідно визначити термін дії. Зазначимо, що безстрокових документів не буває, за замовчуванням термін становить 1 рік. Цей період можна як зменшувати, так і збільшувати, але робити термін нескінченним – неприпустимо.
Підсумковий текст ще раз перевіряється і засвідчується нотаріально. Тепер цей документ – достатня підстава для довіреної особи, щоб виконувати від вашого імені різні юридичні дії.

Ризики, пов’язані з довіреністю

На завершення зазначимо, що оформлення даного документа несе певні ризики. Довіряючи людині певні повноваження, фактично ви передаєте йому право діяти від вашого імені. Звичайно, мало хто наважиться на такі дії, так як склад злочину в цьому випадку буде дуже легко довести.

Проте фахівці все-таки рекомендують визначати перелік повноважень по мінімуму, виключаючи занадто широкі права довірених осіб. Це дозволяє виключити зловживання і забезпечити свою правову безпеку.

Написати коментар